2005 yılında kurulan Brikon Yapı, faaliyetlerine Alver İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş bünyesinde başlamış; günümüze kadar birçok villa, bina ve toplu konut ile renovasyon çalışmalarında adından kalitesiyle bahsettirmiştir.   

İstanbul'da genel merkez ofisinde koordineli olarak sürdürülen çalışmalar kapsamında Brikon, toplu konut ve villa, kampüs, eğitim, fabrika, hastane binaları inşasında ve tarihi eser restorasyon çalışmalarında ihtisaslaşmıştır.

Brikon Yapı, yıllar içerisinde edindiği tecrübe sayesinde zamanın olumsuz etkilerine meydan okuyan modern tasarımlı, sağlam ve kaliteli binalar inşa etmekte; üstlendiği özel ve devlet işlerinde kalitesinden taviz vermemektedir.

Sektörde örnek bir firma olma yolunda isminden saygı ve takdirle bahsedilmesini sağlamak adına Brikon Yapı, ardında kalıcı eserler bırakmayı kendine ilke edinmekte; bu doğrultuda çalışmalarını ilgili standart ve şartnamelere uygun olarak sürdürmektedir. Aynı zamanda eksiksiz tamamlamayı taahhüt ettiği işleri zamanında teslim etmekte; üretiminin her safhasında doğaya ve insana gereken saygıyı göstermektedir.  

Brikon Yapı, 2015 yılı itibarıyla İstanbul'un en prestijli yerlerinden Beşiktaş, Kadıköy, Şişli ve Bağdat Caddesi'nde kentsel dönüşüm projeleri sürdürmekte; İstanbul ve Tekirdağ'da bina ve villa inşaatları yapmaktadır. Başarılı projeleri ile yurt dışına açılmış olan Brikon, New Jersey, Atlantic City ve New York’ta renovasyon ve villa inşaatları işlerini devam ettirmektedir.

Yenilikçi, cesur, dürüst, ilkeli iş anlayışı ve prensipleri ile Brikon Yapı, milli gelire sağladığı katkıdaki payını büyütme hedefiyle, güvenilir yapılar üretmeye devam edecektir.